Mobiliteit 22 mei 2017

Over vier jaar 40.000 waterstofauto’s in Japan

Rijden op waterstof. In Japan wordt daarmee nu serieus werk gemaakt. Elf grote Japanse ondernemingen slaan samen de hand aan de ploeg. Doel: 160 tankstations operationeel en 40.000 waterstofauto’s op de weg in 2020!

Autoproducent Toyota, de producent van de op waterstof rijdende Mirai, heeft het voortouw genomen voor het Japanse waterstofelftal. Honda en Nissan zijn aangehaakt en verder acht bedrijven die veel onderzoek hebben gedaan naar waterstof en de benodigde technologie.

Waterstofelftal

Het waterstofelftal komt voort uit het project “Strategic Roadmap for Hydrogen and Fuel Cells” dat op 23 juni 2014 werd gepresenteerd door het Japanse Ministerie van Economie, Handel en Industrie. Doordat de betrokken bedrijven intensief met elkaar samenwerken en individuele doelen behalen, wordt de strategische ontwikkeling van waterstoftankstations bespoedigd. 160 moeten er operationeel zijn in 2020 en in de jaren daarna moet dat aantal doorgroeien naar meer dan 300 tegen 2028.

Lees ook: Kostenprognose waterstofeconomie in Duitsland

Oprichten nieuw bedrijf

De elf ondernemingen overwegen het oprichten van een nieuw bedrijf voor de bouw en de exploitatie van de waterstoftankstations. Een ander doel is om het gebruik van waterstofauto’s te intensiveren en te streven naar meer onafhankelijkheid van de waterstofbranche door versoepeling van de overheidsregels en het verbeteren van de operationele efficiëntie. Dat alles om een waterstofmaatschappij in Japan te realiseren. Het elftal verwacht dat in de toekomst meer bedrijven zullen aanhaken.

De bedrijven die nu het voortouw nemen zijn:

  • Toyota Motor Co.
  • Nissan Motor Co.
  • Honda Motor Co.
  • JXTG Nippon Oil & Energy
  • Idemitsu Kosan Co.
  • Iwatani Corporation
  • Tokyo Gas Co.
  • Toho Gas Co.
  • Air Liquide Japan Ltd.
  • Toyota Tsusho Co.
  • Development Bank of Japan Inc.

Toyota: ‘Waterstof is de toekomst’

Toyota is van mening dat waterstof een belangrijke energiedrager is voor de toekomst. Voor automobiliteit, maar ook voor toepassingen in de maatschappelijke energievoorziening. Zelfs nu is dat al heel goed merkbaar. Onder meer met de Toyota Mirai die ook in Nederland leverbaar is en door te starten met de verkoop van Fuel Cell bussen op waterstofgas in Tokio. In Californië is Toyota gestart met ‘Project Portal’; een praktijkstudie met zware vrachtwagens op waterstof.

Delen: