
Over waterstof
19 juli 2021
Fit for 55-plan EC toont grote steun voor waterstof
De Europese Commissie heeft een ambitieus plan, hóe in 2030 de broeikasgas emissies in Europa met 55% te verminderen. In dit ‘fit for 55’ pakket zit expliciete en positieve aandacht voor waterstof.
De Europese Commissie ziet een grote rol voor waterstof ter verduurzaming van de energievoorziening; vooral voor de industrie en voor transport.
Doelen voor 2030:
- de helft van alle waterstof die door de industrie wordt gebruikt, moet hernieuwbaar worden opgewekt,
- het realiseren van een EU-brede certificering van waterstof,
- 40 GW elektrolyse capaciteit voor de productie van 10 miljoen ton waterstof per jaar uit hernieuwbare bronnen.
Jorgo Chatzimarkakis, Secretary General van Hydrogen Europe stelt: “Fit for 55 marks the dawn of a new era and hydrogen sets the course for a new paradigm.”
Het H2Platform verwelkomt de steun die waterstof met het ‘Fit for 55’ plan lijkt te krijgen.
Zie de Hydrogen factsheet voor verdere informatie.